Van bescheiden begin tot wereldspeler – Aktual wordt 40!

Wat in 1985 begon als het avontuur van één man, groeide uit tot een wereldspeler in de standenbouwsector. Om deze mijlpaal in stijl te vieren, organiseert Aktual in juni een dubbel evenement voor klanten en vrienden.

Van droom naar wereldspeler

Aktual werd opgericht in 1985 door Romain De Baerdemaker, die na vijftien jaar ervaring als meestergast besloot om zijn eigen pad te volgen. Met het vertrouwen van klanten als BARCO en ATAG bouwde Romain samen met zijn vrouw Jeannine een solide onderneming uit, die al snel ook over de grenzen actief werd.

In 2002 trad zoon Kristof De Baerdemaker toe tot het bedrijf, wat een nieuwe groeifase inluidde. Sinds de overname in 2011 leiden Kristof en zijn partner Ann het bedrijf verder, gefundeerd op de waarden en visie van de oprichter. In 2024 nam Aktual helaas afscheid van oprichter Romain, wiens nalatenschap nog dagelijks inspiratie biedt binnen het bedrijf.

Kristof De Baerdemaeker en Ann Van Haute

Kristof en Ann namen in 2013 de fakkel over van de ouders van Kristof.

Blik op vandaag en morgen

Vandaag telt Aktual 40 vaste medewerkers en blijft het groeien, met alweer acht openstaande vacatures (kom erbij!). Vanuit Evergem bedient het team klanten wereldwijd, met een full-service aanbod: van creatieve concepten en herbruikbare standenbouw en inspirerende showrooms tot ecologische decoratie, hospitality-oplossingen en alles daartussenin. Klanten krijgen bij Aktual steevast de “royal treatment”, van concept tot hergebruik.

Met trots kan Aktual zeggen dat sommige klanten al sinds den beginne – veertig jaar – blijven vertrouwen op hun kwaliteit, innovatie en persoonlijke aanpak. Trends, materialen en technologie veranderen, maar de missie blijft dezelfde: bouwen met vakmanschap, passie en visie.

 

Vieren!

Op 12 juni 2025 trapt Aktual de festiviteiten af met “Boost Je Beursverkoop 2025”, een spectaculaire, interactieve salestraining voor klanten en partners. Internationaal gerenommeerde spreker Han Leenhouts deelt er zijn inzichten onder de klinkende titel: De 10 Geboden van de Beursgoden.

Een dag later, op 13 juni 2025, volgt een onvergetelijk feest voor collega’s, klanten en vrienden, helemaal in de sfeer van de roaring twenties. Een viering van het verleden, het heden en vooral de toekomst, creating opportunities.

Plan een brainstorm

Bij Aktual is duurzaamheid meer dan een modegril; het is een verantwoordelijkheid die we serieus nemen. Met elke stap die we zetten, streven we ernaar om onze ecologische impact te minimaliseren en onze planeet te beschermen voor toekomstige generaties. Heb je een beurs op til? Vraag dan meteen je voorontwerp aan en laten we samen duurzaamheid centraal stellen, niet alleen in woorden, maar in acties.